یادگیری دروپال همراه با فیلم های آموزشی

 • آخرین نصیحت ها

  رسیدیم ایستگاه سیزدهم و آخرین ایستگاه. سعی کردم در طول این مسیر شما را با دروپال و توانمندی های اون آشنا کنم.این سری از آموزش ها تحت عنوان ایستگاه تموم شد و در این جلسه برخی از نکات باقی مونده و نصیحت های آخر را بهتون می گم.برید چوب ها را بیارید !
  تعداد نظرات : 15عدد
  زمان بروزرسانی : سه شنبه, 7 جولای, 2015 - 00:50
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - آخرین نصیحت ها
 • قالب ها

  تا این جا موفق شدیم ساختار اصلی و به اصطلاح منطق (logic) سایت را درست کنیم ولی یک مورد اصلی باقی مونده و اون هم ظاهر سایت (Theme) هست. میشه گفت برای اکثر افراد ظاهر اولویت اول را داره و در این آموزش شما را با برخی از رموز این کار آشنا می کنم.
  تعداد نظرات : 1عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 19 دسامبر, 2013 - 10:12
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - قالب ها - تم ها - Themes
 • Panels

  اگر از ساختار تکراری صفحات سایت دروپالی خود خسته شده اید؟ اگر به دنبال پایان دادن به روال خسته و بسته نمایش سایت خود هستید؟ اگر فکر می کنید که دروپال توانایی نمایش اطلاعات شما را به صورت انعطاف پذیر ندارد؟ صبر کنید. راه حل شما در پیش خود دروپال است. محصولی قدرت مند از جامعه...
  تعداد نظرات : 7عدد
  زمان بروزرسانی : یکشنبه, 5 اوکتوبر, 2014 - 19:42
  ادامه مطلب
  آموزش افزونه panels- آموزش ماژول panels - آموزش دروپال
 • Views

  تا این جا مطالب را داخل وب سایت آپلود کردیم و هرجا نیاز بود به ویرایش و حذف آن ها پرداختیم. ولی یک حلقه مفقوده باقی مانده است و آن هم نحوه نمایش اطلاعات سایت در قالب های مختلف است. برای مثال ایجاد یک جدول یا ساخت یک اسلایدشو و یا ایجاد امکانی برای دانلود اطلاعات افراد ثبت نام...
  تعداد نظرات : 14عدد
  زمان بروزرسانی : یکشنبه, 20 سپتامبر, 2015 - 12:54
  ادامه مطلب
  آموزش افزونه views - آموزش ماژول views
 • استایل های تصویر

  یکی از مهمترین قسمت های هر سایت پرداختن به موضوع تصاویر و ویرایش و به کاربردن افکت های خاصی بر روی آن هاست. برای مثال ایجاد watermark بر روی تصاویر و یا تغییر اندازه و حجم آن ها از کاربردهای معمول در این زمینه هستند. با معرفی افزونه imagecache شما به راحتی می توانید تغییرات خود...
  تعداد نظرات : 1عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 19 دسامبر, 2013 - 10:13
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - استایل های تصویر - فیلم آموزشی
 • بلاک ها

  مبحث این جلسه در رابطه با مبحث پایه ای و مهمی به نام بلاک ها (Blocks) در دروپال هست. تقریبا میشه گفت ساختار نمایشی دروپال از بلاک ها ساخته شده که به این دلیل قابلیت ها و انعطاف های خیلی خوبی به دروپال داده. امروز با هم با اصول اولیه در بلاک ها و ساخت یک بلاک جدید آشنا می شویم.
  تعداد نظرات : 6عدد
  زمان بروزرسانی : جمعه, 6 سپتامبر, 2013 - 19:44
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - بلاک ها
 • منوها

  مبحث امروز در رابطه با منوها و نحوه مدیریت آن هاست. منوها از منظری اهمیت زیادی برای یک وب سایت دارند. از طرفی شما می توانید توسط آن محتواهای مورد نظر خود را به بازدیدکنندگان معرفی کنید و بازدیدکنندگان نیز به سهولت می توانند موارد مورد نظر خود را بیابند.
  تعداد نظرات : 1عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 19 دسامبر, 2013 - 10:14
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - منوها
 • دسته بندی محتوا

  در این قسمت سعی دارم در رابطه با دسته بندی محتواها توسط taxonomy صحبت کنم. این روش مانند کار یک کتابخانه دار است که به دسته بندی کتاب ها می پردازد و کمک می کند که افراد کتاب مورد علاقه خود را راحت تر پیدا کنند.
  تعداد نظرات : 6عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 16 جولای, 2015 - 00:25
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - دسته بندی محتوا
 • کاربران و نقش ها و مجوزها

  همان طور که قبلا هم گفته بودم قلب تپنده هر سایت محتوای اون هست ولی خوب این محتوا توسط چه کسی یا کسانی ایجاد می شود؟بله درست متوجه شدید:کاربران سایت در این قسمت به معرفی قابلیت های دروپال در رابطه با کاربران سایت و مجوزهای در دسترس نقش های مختلف در آن می پردازیم.این قسمت خیلی...
  تعداد نظرات : 3عدد
  زمان بروزرسانی : جمعه, 6 سپتامبر, 2013 - 19:43
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - آشنایی با کاربران و نقش ها و مجوزها
 • ایجاد نوع محتوای دلخواه (‌ فرم دلخواه)

  در این قسمت از فیلم های آموزشی به نحوه سازوکار ایجاد و ویرایش و مدیریت فرم های دلخواه در دروپال می پردازم. ایجاد فرم های دلخواه یا همان ایجاد نوع محتوا یک ویژگی بسیار مهم در سیستم مدیریت محتوای دروپال است که قابلیت های منحصربه فرد و جالبی را در اختیار مدیریت سایت قرار می دهد....
  تعداد نظرات : 3عدد
  زمان بروزرسانی : یکشنبه, 24 می, 2015 - 21:45
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - ایجاد نوع محتوای دلخواه (‌ فرم دلخواه)
 • اضافه کردن تاریخ فارسی و اضافه کردن محتوا

  در این قسمت سعی دارم نحوه اضافه کردن ماژولی جهت فارسی کردن تاریخ ( شمسی ) را آموزش دهم. همچنین شما را با نحوه ایجاد یک محتوای جدید برای سایت و نحوه ویرایش و همچنین ویژگی های مختلف هر محتوا اشنا سازم.
  تعداد نظرات : 3عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 19 دسامبر, 2013 - 10:16
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال - اضافه کردن تاریخ فارسی و اضافه کردن محتوا
 • نصب کردن دروپال نسخه 7 و اضافه کردن زبان فارسی

  در مرحله اول نحوه دانلود و استفاده از نرم افزار xampp را خدمتتون بازگو می کنم و سپس به نصب دروپال 7 و اضافه کردن زبان فارسی ( ترجمه فارسی دروپال ) به آن می پردازیم.
  تعداد نظرات : 0عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 19 دسامبر, 2013 - 10:08
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال ، نصب دروپال ، اضافه کردن زبان فارسی
 • ایستگاه اول (معرفی)

  اگر شما هم قصد یادگیری دروپال را دارید پیشنهاد می کنم سوار بر اتوبوس دروپالی من شوید تا با هم ایستگاه به ایستگاه دروپال را یادبگیریم و جلو برویم. این اولین ایستگاه است. در این جا با سیستم مدیریت محتوا و دروپال آشنا می شویم.
  تعداد نظرات : 7عدد
  زمان بروزرسانی : پنجشنبه, 1 آگوست, 2013 - 12:33
  ادامه مطلب
  آموزش دروپال به زبان فارسی - فیلم آموزشی - معرفی دروپال